در حصار باید و نباید کرد ها
انسان در زندان باورها
ادامه مقاله

 

کورونا را فراموش نکنیم
تازه ها در مورد واکسن و ویروس
ادامه مقاله

حیات خلوت روان انسان
شخصیت سایه
 

رواج خودکشی در نوجوانان و جوانان در ایران

این روزها یکی از موضوعاتی که موجب بروز نگرانی شدید درخانواده ها و جامعه شده است، افزایش خود‌کشی در بین نوجوانان است. پيش‌گيري از این رویدادها مستلزم دانش درستی در این زمينه است. در این مقاله تلاش می کنیم این موضوع را
بیشتربشکافیم و به علائم و علل آن بپردازیم
ادامه مقالهویروس کرونا


ویروس جدید کرونا در چین تا کنون موجب مرگ بیش از1500 نفر و آلوده شدن هزاران نفر دیگر شده است . آمار مرگ و ابلتا در حال افزایش است.
شیوع سریع و خطرناک این ویروس علاوه بر مقامات چین، سازمان جهانی بهداشت را به تکاپو وادشته تا با همکاری‌های بین‌المللی این ویروس مهار شود تا تجربه دردناک ناشی از شیوع ویروس سارس تکرار نشود. سارس در سال ۲۰۰۲ میلادی جان بیش از ۷۷۰ نفر را گرفت. اما درباره ویروس جدید کرونا چه می‌دانیم؟


 

تلفن های موبایل و شبکه های اجتماعی
عامل حواس پرتی و آشفتگی ذهنی

هر ۱۲ دقیقه یک بار موبایل‌مان را چک می‌کنیم. گاهی درست به محض بیدار شدن از خواب این کار را می‌کنیم. اما همیشه آنلاین بودن برای سلامت روانی خطرناک است و باید یاد بگیریم که دکمه توقف را فشار دهیم.
حالا حتی تصور دورانی که پیش از دیجیتالی شدن زندگی شغلی و شخصی‌مان داشتیم برایمان دشوار است. تلفن‌های هوشمند و سایر ابزارها ما را همیشه «وصل» نگه می‌دارند و به همین دلیل به سادگی، هر ثانیه تمرکزمان به هم می‌ریزد. این عدم تمرکز برایمان عادی شده و خودمان را با آن تطبیق داده‌ایم. اما کارشناسان روز به روز بیشتر هشدار می‌دهند که این به هم ریختگی‌ها بر قدرت تمرکز ما اثر نامطلوبی می‌گذارد.
ادامه مقاله
 

چرخه درمانی
چرخه یا پروسه درمانی چند مرحله مهم دارد؟

 اول - بروز بیماری که با علائم درمانی بارز می شود. این همان مرحله درد و رنج بیمار است. در این مرحله بیمار از درک عواملی که موجب بیماری او شده است ناآگاه است. مرحله بروز بیماری و قبل از آن که بیمار به پزشک مراجعه کند پرهزینه ترین مرحله برای فرد،  خانواده و جامعه است
ادامه مطلب

        © Copyright Dr Eftekhari. Stockholm Sweden  tel:+46-707268472---- mail:  info@dreftekhari.com